Наші традиції

/Files/images/image.JPG Стрижень, серцевина людської особистості – це те світле, що повинно бути за душею, повинно стати дорожчим за життя – честь, гордість, гідність громадянина, любов до Вітчизни, любов до людей – ось два стрімкі потоки, які зливаючись формують справжню Людину. І тому в своїй виховній роботі вчителі школи завжди звертаються до цінностей фундаментальних, загальнолюдських і результатом цієї роботи є традиції, що складались роками і систематично підтримуються учнівським та вчительським колективами. Це перш за все – українські вечорниці, які скликають холодного зимового вечора батьків та учнів до стін школи. У гарно прибраному вишитими рушниками залі звучать народні пісні, які виконували колись бабусі. За традицією вечорниці готують найстарші учні школи – одинадцятикласники. Ними проводиться клопітка робота: збирається фольклор, записуються ігри, готуються п’єси за творами українських письменників. Це дійство переносить присутніх в чудовий світ звичаїв та обрядів українського народу.

/Files/images/DSCN2145.jpgСвято квітів перетворює школу в квітучий сад, воно розвиває фантазію дітей, вчить їх розуміти прекрасне, веде у легендарний світ квітів. Це традиційне свято люблять усі школярі. Адже тут можна проявити свої здібності, воно виховує любов до землі, до людей, які на ній працюють.

Сім’я – перший колектив дитини, де закладаються основи майбутньої особистості. Сьогодні школі і сім’ї належить багато зробити для відродження в дітях відчуття роду, відповідальності за честь своєї сім’ї. Діти повинні усвідомлювати історію сім’ї як частину історії народу, піклуватися про збереження сімейних традицій. Тому традиційними в школі стали сімейні «голубі вогники».

/Files/images/Б3.jpgТретя субота червня – це субота традиційних зустрічей випускників різних років. Хіба можна описати словами теплоту цих зустрічей, радість від спілкування з юністю, дитинством? В цей день до школи збираються всі ті, які тільки почали свій життєвий шлях і ті, які уже пройшли довгу дорогу життя, але емоції, радість у них однакова, адже всі вони учні нашої школи. «Горить свіча, як пам'ять про ті душі, які загинули в смертельному вогні, ми пам’ятати про це завжди мусим, це біль народу,біль вкраїнської землі…» - такими словами розпочинається мітинг присвячений пам’яті Чорнобильської трагедії, в ході якого вшановується пам'ять героїв-чорнобильців

/Files/images/IMG_7735.jpgТрадиційними стали в школі і дні поезії, присвячені творчості Т.Шевченка, Ліни Костенко, В.Стуса, започатковані вчителями української мови та літератури. Цей духовний світ, в поєднанні з традиційним фестивалем української сучасної пісні, ведуть дітей у чудову казку мистецтва, вчать розуміти і сприймати прекрасне.

В своїх творчих пошуках вчителі школи орієнтуються на ті традиції, які дають можливість учням розкрити свій особистісний потенціал та мають вплив на практичний бік життя вихованців, на їх поведінку, вибір життєвого шляху.

Кiлькiсть переглядiв: 588

Коментарi